دانلود رمان پرواز ققنوس

دانلود رمان پرواز ققنوس

درباره رابطه عاشقانه یک دختر و پسری است که شخصیت پسر قصه ما بر خلاف ظاهر زیبا شخصیتی بی رحم دارد اما دختر بر خلاف نام بزرگ و نخبه بودنش مانند آهویی میماند که این دو به طور اتفاقی بر سر راه هم قرار میگیرد و …

دانلود رمان پرواز ققنوس

ادامه ...

پرواز ققنوس
رمانی در سال ۱۹۶۴ نوشته الستون تروور است. این داستان شامل سقوط یک هواپیمای ترابری در وسط یک بیابان و تلاش نافرجام بازماندگان برای نجات خود است. این کتاب پایه و اساس فیلم پرواز ققنوس در سال ۱۹۶۵ با بازی جیمز استوارت و بازسازی سال ۲۰۰۴ با عنوان پرواز ققنوس بود. پرواز ققنوس در اواسط کار تروور قرار گرفت و منجر به پایان جنگ شد.
خلبان فرانک تاونز و دریانورد لو موران در حال حمل یک بسته ترکیبی از مسافران از شهر نفتی جبل در صحرای لیبی هستند که در میان آن ها کارگران نفتی، دو سرباز انگلیسی و یک آلمانی که در حال بازدید از برادرش بود، دیده می شوند. طوفان شن غیرمنتظره هواپیما را سرنگون می کند، به آن آسیب می رساند، دو نفر از مردان را می کشد و به شدت آلمان را زخمی می کند.

بازماندگان منتظر امداد و نجات هستند اما طوفان آن ها را در فاصله بسیار دور از یک منطقه جستجو منفجر کرده است. پس از چند روز کاپیتان هریس به همراه یک مسافر دیگر به سمت یک واحه دوردست حرکت می کند. دستیار او، گروهبان واتسون مچ پای پیچ خورده ای را برای ماندن در پشت سر آن ها کشید. چند روز بعد، هریس به سختی موفق به بازگشت به محل حادثه می شود. بقیه گم شده اند.

با تمام شدن آب، استرینجر، یک مهندس هوانوردی دقیق و متکبر انگلیسی، یک راه حل اساسی پیشنهاد می کند: بازسازی یک هواپیمای جدید از لاشه هواپیمای قدیمی دو قلو، استفاده از بوم آسیب ندیده و اضافه کردن اسکین برای پرواز.

در یک لحظه، گروهی از افراد قبیله نشین در آن حوالی دیده می شوند. کاپیتان هریس تصمیم می گیرد از آن ها کمک بگیرد. این بار، گروهبان واتسون آشکارا از همراهی با او خودداری می کند. در عوض یک بازمانده دیگر، یک تگزاسی به نام لومیسا، داوطلب می شود. روز بعد، تاونز اجساد غارت شده آن ها را پیدا می کند، گلوی آن ها بریده می شود و عشایر از بین می روند.

بعدها تاونز متوجه می شود که استرینگر هواپیماهای مدل را طراحی می کند، نه هواپیماهای تمام عیار. او و موران با ترس از تاثیر بر روحیه، کشف خود را مخفی نگه می دارند و معتقدند که طرح استرینگر محکوم به فنا است. با این حال، هواپیما دوباره متولد می شود، مانند فونیکس افسانه ای که از خاکستر خود برخاسته است. این هواپیما باقی مسافران را که به بیرون بدنه بسته شده اند، به یک آبادی و تمدن پرواز می دهد.

ادامه ...
واتس اپ
تلگرام
فیسبوک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای پشتیبانی میتوانید از تلگرام ، ایمیل یا فرم تماس با ما در ارتباط باشید

فرم تماس با ما

    برای بازیابی رمز عبور از اینجا اقدام کنید.

    در سایت عضو شوید

    اگر عضو هستید از اینجا وارد شوید.